چاقی, سلامتی, مقالات

افزایش اشتها به کمک چند نکته طلایی

درباره افزایش اشتها با سبزیجات

هیچ کس دوست ندارد به هنگام افزایش وزن اشتهایش کور شود. زمانی که تصمیم می گیرید چند کیلو به وزن تان اضافه کنید بی شک به روش های مختلفی فکر خواهید کرد. برخی از این روش ها به شما کمک می کنند سریع تر به خواسته تان برسید و بعضی هایش هم به صبر و حوصله زیادی نیاز دارند. با اینحال اگر نتوانید اشتهایتان را کنترل کنید هیچ کدام از این روش ها برایتان مفید نخواهند بود.

در چنین شرایطی است که افزایش اشتها آن هم به کمک روش های طبیعی به یک موضوع مهم و حیاتی تبدیل می شود. نبود اشتها گاهی از اوقات نشانه ای از مشکات جسمی و روحی همچون افسردگی یا سندرم روده تحریک پذیر است.

در این شرایط به کمک برخی از درمان های گیاهی و دارویی می توان تا حدودی مشکل را برطرف کرد. اگر کاهش اشتهایتان همچنان باقی بود می توانید نکات طلایی که در این مقاله بیان می کنیم را امتحان کنید. پس همراه حکیم باشی بمانید.

از آب به نفع خودتان استفاده کنید:

 

آیا می دانستید که نوشیدن آب قبل از غذا می تواند به کاهش وزن تان کمک کند؟ آب شکم شما را پر می کند و احساس سیری ماندگارتری را برایتان به ارمغان می آورد. علاوه بر این،
مایعات اسید معده را رقیق می کنند و هضم غذاها را کندتر می نمایند. شاید به همین خاطر است که نوشیدن آب قبل از غذا به حس سیری طولانی تری می انجامد. اگر تصمیم گرفته اید وزن تان را افزایش دهید و به دنبال افزایش اشتها هستید باز هم می توانید از آب به نفع خودتان استفاده کنید.

اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید نوشیدن آب بعد از غذا خوردن است. اینکار به کشیده شدن معده کمک می کند و حجم آن را افزایش می دهد.

 برای افزایش اشتها دفعات بیشتری غذا بخورید:

افزایش اشتها دارو های گیاهی اشتها اور

درباره افزایش اشتها

در یکی از مطالعات انجام شده، محققان اثرات خوردن سه وعده غذایی با شش وعده غذایی را بر روی درک گرسنگی بررسی کردند. آن ها دریافتند افرادی که شش وعده غذایی در روز می خوردند تمایل بیشتری به خوردن داشتند و اشتهایشان بیشتر شده بود.

به نظر می رسد هر بار که ما غذا می خوریم بدن مان هورمون های تحریک کننده گرسنگی را آزاد می کند. هر چقدر دفعات بیشتری غذا بخورید هورمون های گرسنگی بیشتری تولید می شود و بیشتر از قبل غذا می خورید.

 بشقاب تان را بزرگ تر کنید:

نکات طلایی و اشتها اوری

نکات طلایی در باره اشتها اوری

برای آن هایی که به دنبال کاهش وزن هستند افزایش اندازه بشقاب می تواند مثل یک کابوس وحشتناک باشد اما اگر به دنبال افزایش وزن هستید این نکته طلایی هم به دردتان می خورد. تحقیقات نشان می دهند حتی افزایش اندک اندازه بشقاب هم می تواند به خوردن غذای بیشتری منجر شود.

نوشیدنی ها را فراموش نکنید:

برای افزایش اشتها استفاده از نوشیدنی های طبیعی که کالری خوبی وارد بدن می کنند هم می تواند مفید باشد. برای افزایش وزن می توانید از نوشیدنی های دلخواه تان به همراه وعده های غذایی استفاده کنید و در عین حال که از مزایای این نوشیدنی ها برای سلامتی تان بهره می برید وزن تان را هم به طور طبیعی افزایش دهید.

 مصرف فیبرتان را کاهش دهید:

فیبرها به کندی در بدن هضم می شوند و حس سیری طولانی تری برایتان به همراه می آورند. اگرچه این موضوع برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند مفید و منطقی به نظر می رسد اما برای افزایش اشتها یک مانع بزرگ به حساب می آید. پس اگر اشتهایتان کور شده است سعی کنید مصرف فیبرها را در رژیم غذایی تان کاهش دهید.

 غذاهایی که دوست دارید را بخورید:

نکات طلایی در باره اشتها اوری

نکات طلایی در باره اشتها اوری

اگر غذایی که دوست ندارید را بخورید اشتهایی برای مصرف کامل آن نخواهید داشت. گاهی از اوقات یک وعده غذایی خوشمزه و دوست داشتنی تنها چیزی است که برای افزایش اشتهایتان نیاز دارید.

 میان وعده ها را هم فراموش نکنید:

یک میان وعده سالم و خوشمزه به شما کمک می کند اشتهای بیشتری برای خوردن غذاهای اصلی تان داشته باشید. یک میان وعده کوچک مثل تکه ای ساندویچ، یک پیمانه سوپ یا کمی آجیل و میوه را در برنامه های غذایی تان بگنجانید تا بتوانید از منافعی که این مواد برایتان به ارمغان می آورند بهره مند شوید.

 غذاهایی که انرژی بیشتری دارند را انتخاب کنید:

افزایش اشتها به کمک غذاهای پرانرژی نیز ممکن است. اگر دوست دارید وزن تان را افزایش دهید به سراغ غذاهایی بروید که کالری بیشتری برایتان تامین می کنند.  به عنوان مثال می توانید از پنیر، آجیل، کره آجیل، آووکادو یا بقولات استفاده کنید. سس یا کره و پنیر دلخواه تان را روی سیب زمینی، برنج یا پاستا بریزید و مصرف کالری تان را بیشتر کنید.

 طعم بهتری به غذاهایتان ببخشید:

گاهی از اوقات غذاهایی که طعم خوبی ندارند اشتهایمان را نابود می کنند. اگر به دنبال یک نکته طلایی دیگر برای افزایش اشتها هستید سعی کنید غذاهایی که به خوبی طعم دار شده اند را در رژیم غذایی تان بگنجانید. سعی کنید از گیاهان و ادویه ها به درستی استفاده کنید و طعم دهنده های طبیعی را به غذایتان اضافه نمایید. همه این ها دست به دست هم می دهند تا اشتهای بیشتری برای غذا خوردن داشته باشید و وزن تان را افزایش دهید.

 میز زیباتری برای خود بچینید:

شاید این موضوع به نظرتان ساده برسد اما زمانی که یک میز زیبا برای خود می چینید غذای بیشتری هم می خورید. کافیست میزتان را با شمع های رنگارنگ و بشقاب های دوست داشتنی تزیین کنید و منتظر افزایش اشتهایتان بمانید.

 ورزش کنید:

بله می دانم که با خواندن این جمله تعجب کرده اید. برخی از افراد بر این باورند که ورزش باعث کاهش وزن می شود
اما واقعیت همیشه اینگونه نیست. فعالیت جسمی باعث ترشح مواد شیمیایی می شود که حس و حالتان را بهبود می بخشد و باعث افزایش اشتها می گردد.

کمی پیاده روی کنید تا ببینید چگونه میل بیشتری برای خوردن غذا پیدا می کنید.

 حرف آخر:

وقتی همه عزم تان را برای افزایش اشتها به کار می برید می توانید از تکنیک های منحصر به فردی که در این مقاله با شما در میان گذاشتیم هم استفاده کنید. سالم غذا خوردن و استفاده از روش هایی که امتحان شان را پس داده اند به شما کمک می کند راحت تر وزن تان را افزایش دهید و به آنچه که دوست دارید برسید.

منبع حکیم باشی

دیدگاهتان را بنویسید